دسته‌بندی محصولات

بررسی فناوری‌ های کشت بافت گیاهی در پژوهشگاه زیست فناوری

کشت بافت گیاهی

از سوی پژوهشگاه زیست فناوری دوره آموزشی در حوزه فناوری‌ های حوزه کشت بافت گیاهی برگزار می‌ شود.

به گزارش خبر گزاری داخلی ایسنا، فناوری کشت بافت گیاهی یکی از روش‌ های نوین در تکثیر و اصلاح نژاد گونه‌ های گیاهی و رشد و توسعه کشاورزی و باغداری است؛ چرا که این روش در کشاورز و باغبانی در کنار تاثیر بر روی تکثیر گیاهان، برای جذب مواد غذایی خاک، مقاومت به شوری خاک، حذف عوامل بیماری‌ زا، حفظ ذخایر گیاهی ارزشمند در کشت‌ ها نیز موثر است به همین دلیل در دنیا به سمت استفاده از این روش برای توسعه کشاورزی و باغداری حرکت کرده‌ اند.

در این راستا به منظور آشنا سازی محققان با روش‌ های کشت بافت، بیست‌ و سومین دوره آموزشی تخصصی کشت بافت گیاهی از سوی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی برگزار می‌ شود.

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌ جمهوری، نحوه طراحی یک آزمایشگاه کشت بافت، آشنایی با تجهیزات و اصول کار در آزمایشگاه کشت بافت، آماده سازی محلول‌ های مادی و محیط کشت‌ های پایه، آماده سازی هورمون‌ ها و آنتی‌ بیوتیک، استریل سازی بذر و بافت، نحوه جدا سازی و انتقال ریز نمونه به محیط کشت، آموزش و کشت سلول و کالوس و سازگاری گیاهان با شرایط محیطی از محورهای این دوره آموزشی به شمار می‌ رود.

بیست و سومین دوره آموزشی تخصصی کشت بافت گیاهی در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۲۲ و ۲۳ شهریورماه سال هزار و چهار صد و یک به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

chatreghermez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *